להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> צימרים בצפון למשפחות
 

צימרים בצפון למשפחות

חופשה משפחתית בצימרים בצפון

הצפון הוא האזור הפופולארי ביותר לחופשות מכל סוג ובפרט לחופשות משפחתיות, ובהתאם ניתן למצוא שפע עצום של צימרים המגדירים את עצמם כצימרים בצפון למשפחות. בין אם אלה צימרים בכנרת, צימרים ברמת הגולן, צימרים בגליל המערבי, צימרים בעמק יזרעאל או צימרים בגליל העליון, הרי שבחירה מושכלת של צימר שכזה והיערכות נכונה לחופשה יבטיחו חוויה מלהיבה.

איך נערכים נכון לחופשה משפחתית?

חופשה בוילה במרכז הארץ - בין אם בקונספט המצומצם יחסית (הורים + ילדים) ובין אם במתכונת נרחבת יותר (האחים והאחיות על ילדיהם וילדותיהן פלוס הסבתא והבני דודים) - היא פוטנציאל לנחת אינסופית, אבל בתנאי שנערכים אליה נכון.
ראשית, כדאי לארוז לפני שיוצאים לצימרים בצפון למשפחות צעצועים, בובות אהובות ואביזרים נוספים (למשל, נגני מוזיקה, טאבלטים וכו') שיסייעו לילדים ליהנות מכל רגע ורגע בחופשה. רצוי שלכל ילד יהיו דברים משלו, שהוא אוהב, בנוסף לצעצועים משותפים, כך שכולם ירגישו בבית גם בצימר.
שנית, רצוי לארוז בגדים רבים ככל האפשר לכל ילד. אין צורך כמובן לסחוב את כל הארון, אבל בהחלט צריך לזכור שילדים נוטים מטבעם ללכלך בגדים בקצב מסחרר ובמיוחד בזמן חופשה, ולא כדאי להיתקע באמצעה ללא בגדים נקיים לאחד הילדים. קחו בחשבון גם את העובדה שבצפון הארץ הערבים עשויים להיות קרירים גם באמצע הקיץ, ובמקביל החימום האפקטיבי של צימרים בצפון למשפחות מחייב ביגוד קליל כשנמצאים בתוכם גם בשיא החורף, כך שרצוי לקחת גם בגדים קצרים וגם ארוכים.
עוד חשוב שההורים ישננו לעצמם שוב ושוב שילדים ניחנים ברצונות משלהם, שלא תמיד חופפים לרצון המבוגרים, ושכדאי מאוד להתחשב גם בהם - שכן אין כמו חיוך רחב של ילד או מבט מאושר כדי למלא גם את ההורים שביעות רצון רבה. גם סבלנות (שהרי ישנם גם רגעים פחות חינניים בחיי המשפחה) לא תזיק...

איך בוחרים צימר לחופשה משפחתית?

הביקוש הרב לצימרים בצפון למשפחות מוליד, באופן טבעי, גם היצע נרחב. מצד אחד, הדבר מבטיח אפשרויות בחירה רבות יותר, אולם מצד שני גם מעצים את החשש המובנה בכולנו כמעט שמא בחרנו לא נכון ולו רק היינו בוחרים צימר אחר מתוך שלל הצימרים בצפון למשפחות החופשה הייתה מוצלחת הרבה יותר.
ככלל ישנם שני מרכיבים עיקריים שעל פיהם כדאי לבחור צימר: ראשית, המיקום - מי שאוהב את האגם הלאומי יחפש צימרים בכנרת, משפחה שהנוף הפראי של רמת הגולן עושה לה את זה תמצא מקום אירוח באזור זה, וכך הלאה.

הפרמטר השני הוא גודל החדרים או המתחם: משפחה עם 2-3 ילדים זקוקה כמובן למקום מספיק גדול שכל בני המשפחה ירגישו בו בנוח (ושלהורים תישאר גם מעט פרטיות, כמובן…). מספר משפחות היוצאות בצוותא לחופשה זקוקות למתחם מספיק כך שלכל אחת מהמשפחות יהיה מקום לינה ושגם מי שזקוק למעט פרטיות במהלך החופשה יוכל למצוא אותה לכן אנחנו מציעים בנוסף לצימרים המומלצים שלנו וילות למשפחות מאובזרות ומפנקות כך שתוכלו להנות מחופשה חלומית.

בנוסף מומלץ למצוא צימר שמציע אטרקציות ספציפיות לילדים או שיש בקרבתו אטרקציות שכאלה.